Konsolidacja – co potrzebujemy?

Konsolidacja kredytów to dla wielu osób korzystne rozwiązanie, szczególnie gdy chcemy uzyskać dodatkowe środki pieniężne na realizację nie przewidzianych wcześniej planów. To rozwiązanie jest również bardzo przydatne w sytuacji kiedy zaciągnęliśmy kilka różnych kredytów i nie radzimy sobie z ich spłatą. A zatem konsolidacja to również forma naprawcza, po którą sięgamy w sytuacji, gdy koszty naszych dotychczasowych rat uniemożliwiają nam zachowanie płynności finansowej i sytuacja naszego domowego budżetu staje się coraz cięższa.

W takich przypadkach krótki czas finalizacji kredytu konsolidacyjnego jest bardzo ważny. Wówczas zadajemy sobie pytanie jakich dokumentów potrzebujemy, aby cały proces konsolidacji naszych kredytów przebiegł sprawnie i pomyślnie, a przy tym realizacja marzeń lub wyjście z sytuacji kryzysowej były w zasięgu naszej ręki?

Konsolidacja kredytów podobnie jak zaciągnięcie jakiegokolwiek innego kredytu może przebiegać sprawnie, jeśli osoba która do niej przystępuje wcześniej przygotuje wszystkie niezbędne d tego celu dokumenty. Pierwszym dokumentem potrzebnym w zasadzie do zaciągnięcia jakiegokolwiek kredytu jest dowód osobisty, a także udokumentowana informacja o dochodach, która będzie uwzględniała również jej źródła, a także umowy kredytowe. W niektórych przypadkach bank może wymagać od nas przedstawienia bardziej szczegółowych informacji o spłacanych przez nas zobowiązaniach, np. o wysokości raty lub w przypadku karty kredytowej - minimalnej wysokość wpłaty. Są to kwestie o które może zapytać nas bank w którym będziemy ubiegać się o kredyt konsolidacyjny.

Decydując się na konsolidację powinniśmy również przygotować wyciągi z konta z ostatnich sześciu miesięcy. Przygotowanie wcześniej odpowiedniej dokumentacji potrzebnej do konsolidacji pomoże nam z pewnością przyspieszyć proceder pozyskiwania środków. W sytuacji kiedy jesteśmy za mocna obciążeni spłatą kilku rat, jest to czynnik bardzo ważny.

Przygotowanie dokumentów usprawni konsolidację Wszystkie dokumenty które będą nam potrzebne do uzyskania kredytu konsolidacyjnego najlepiej skompletować jeszcze przed przystąpieniem do składania wniosku o kredyt. W ten sposób usprawniamy cały proces ubiegania się o kredyt konsolidacyjny i decyzję o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego dostaniemy dużo szybciej.

Jeśli chcemy uzyskać kredyt konsolidacyjny na najkorzystniejszych warunkach, powinniśmy wcześniej zapoznać się z ofertami poszczególnych banków. Przy konsolidacji zazwyczaj zależy nam na czasie gdyż chcemy jak najszybciej opanować wymykającą się kontroli sytuację finansową. Drugi powód, dla którego wcześniejsze przygotowanie dokumentów będzie korzystnym zarządzaniem swoimi finansami, jest większa zdolność kredytowa po konsolidacji dotychczasowych kredytów.

Poprawa historii kredytowej poprzez spłatę kilku kredytów i zamienienie ich na jeden z wygodną ratą, poprawi naszą sytuację jako wiarygodnego płatnika dla banków. Dzięki temu będzie nas stać na dodatkowe środki na realizację innych planów.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.wybieramy-kredyt.pl/index.php?trackback/22

This post's comments feed