Koszty i formalności przy kredytach konsolidacyjnych

Konsolidacja zadłużenia zapewnia tylko jedną, stosunkowo niską ratę, a także pieniądze na dodatkowe potrzeby konsumpcyjne. Kredyt konsolidacyjny w ofercie bankowości detalicznej w 2019 roku łączy funkcje restrukturyzacyjne z konsumpcyjnymi. Jakich kosztów i formalności możesz spodziewać się przy oddłużaniu? Zobacz na <a href="https://www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info">PortalBankowy.info</A>

Koszty do obserwacji

Oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie to główne czynniki do analizy. Prowizja nie występuje w niektórych propozycjach promocyjnych, ale z reguły wynosi do pięciu procent w konkurencyjnych placówkach. W ramach ustawy oprocentowanie nominalne kredytu konsolidacyjnego nie powinno przekroczyć dziesięciu procent w perspektywie rocznej. Przeciętne RRSO kredytu konsolidacyjnego bez ubezpieczenia to okolice 8 – 10%. To wartość zdecydowanie opłacalna, ponieważ konsolidacja zadłużenia obowiązuje nawet do trzydziestu lat po wniesieniu do umowy zabezpieczenia w postaci nieruchomości.

Co można, a czego nie można konsolidować?

Kredyt konsolidacyjny dotyczy głównie pożyczek ratalnych, samochodowych, kredytów mieszkaniowych, limitów wypracowanych na kartach kredytowych. Banki odmawiają konsolidacji najczęściej w przypadku chwilówek, czyli pożyczek krótkoterminowych występujących w sektorze pozabankowym. Trudność w konsolidacji stwarzają również kredyty specjalistyczne z pewną częścią pochodzącą z funduszy unijnych. Bank bierze na siebie odpowiedzialność za formalności przy zamknięciu zobowiązań kredytobiorcy, a przy wskazanych rodzajach zadłużenia to po prostu utrudnione i z reguły mało opłacalne.

Formalności konsolidacyjne

Najważniejsza zmiana w formalnościach przy kredycie konsolidacyjnym to szczegółowe przedstawienie umów kredytowych, jakie chcesz zamknąć. Braki w dokumentacji trzeba możliwie najszybciej uzupełnić i nie ma od tego żadnych odstępstw. Przy konsolidacji występuje pełna analiza zdolności kredytowej, więc wcześniejsze ściągnięcie płatnego raportu BIK to dobry pomysł, aby uniknąć bezcelowego składania wniosku kredytowego.

Z czego wynika główna opłacalność konsolidacji kredytów? Opłacalność kredytu konsolidacyjnego wynika z długoterminowego terminu obowiązywania i możliwości dopasowania raty do aktualnych potrzeb finansowych. Dopóki w krajowej gospodarce obowiązują bardzo niskie stopy procentowe oddłużanie ma praktyczny, ekonomiczny sens.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.wybieramy-kredyt.pl/index.php?trackback/15

This post's comments feed