Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

W ostatnich latach bardzo popularny staje się kredyt konsumpcyjny. Jest to nic innego jak kredyt który połączy ze sobą wszystkie mniejsze kredyty które mamy już zaciągnięte w różnych bankach. Dzięki niemu wszystkie kredyty połączone są w jeden i dzięki temu spłacamy tylko jedną ratę miesięcznie. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzje o zaciągnięciu takiego kredytu dowiedzmy się wcześniej jakie będą dla nas konsekwencje oraz związane z tym koszty bo jak się okazuje nie zawsze jest tak kolorowo jak początkowo zapewniają banki.

Zalety kredytu konsolidacyjnego Oglądając reklamy banków często możemy spotkać się z bardzo korzystnymi i atrakcyjnymi ofertami kredytów w tym też kredytu konsolidacyjnego. Zanim jednak podejmiemy decyzje o jego zaciągnięci dowiedzmy się jak jest naprawdę i jakie niesie on ze sobą zalety. Oczywiście główna zaletą kredytu konsolidacyjnego są mniejsze raty miesięczne. Poza tym również zdecydowanie niższe jest oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego w porównaniu do innych kredytów. Bardzo często decydujemy się na jego zaciągnięcie w sytuacji kiedy mamy zaciągniętych kilka mniejszych kredytów gotówkowych, konsolidacja powoduje że wówczas płacimy tylko jedna ratę a nie np. 4 i jest to dla nas przede wszystkim wygodniejsze rozwiązanie. A zatem jak się okazuje na wstępie zmiana kredytów na kredyt konsolidacyjny jest dla nas zarówno korzystna jak i tez wygodna. W przypadku kiedy zaciągnęliśmy niewiele kredytów i są one nie za wysokie, możemy zdecydować się również na kredyt konsolidacyjny w większej kwocie i cześć pozyskanych w ten sposób pieniędzy przeznaczyć na dowolny cel.

Jeżeli zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego jego warunki uzależnione są przede wszystkim od polityki banku w którym zamierzamy zaciągnąć kredyt. Bardzo ważna będzie również nasza zdolność kredytowa ale też forma zabezpieczenia kredytu oraz to czy będzie on w ogóle zabezpieczony. Kredyty zabezpieczone są przyznawane na zdecydowanie bardziej korzystnych warunkach. Bardzo często również stali klienci banku o wzorowej historii kredytowej mogą liczyć na preferencyjne warunki kredytowe i to nie tylko jeżeli chodzi o kredyt konsolidacyjny.

Wady kredytu konsolidacyjnego Niestety podobnie jak wszystkie kredyty, kredyt konsolidacyjny posiada również swoje wady, a nie tylko zalety, dlatego wato o nich wiedzieć. Pierwszą i z pewnością największą wadą kredytu konsolidacyjnego jest to, że jest on zdecydowanie droższy od wszystkich pozostałych kredytów. Pomimo zmniejszenia oprocentowania a także rat kredytowych, zostaje wydłużony cały okres kredytowania, co niestety ostatecznie nie będzie opłacalnym rozwiązaniem dla kredytobiorcy. Jak się jednak okazuje często korzystamy z tego kredytu ponieważ zdecydowanie mniej obciąża on miesięczny budżet naszego gospodarstwa domowego, czy też firmy, jeżeli kredyt zostaje zaciągnięty na firmę. Inną wadą jest również zabezpieczenie kredytu, często banki wymagają zazwyczaj zabezpieczenia na nieruchomości.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.wybieramy-kredyt.pl/index.php?trackback/8

This post's comments feed