Kredyt Pocztowy.

Kilka słów o Banku Pocztowym.

Bank Pocztowy jest jednym z banków komercyjnych jakie działają w Polsce. W jego ofercie można znaleźć wiele ciekawych propozycji usług finansowych przeznaczonych dla klienta indywidualnego, ale nie tylko. W ofercie mogą znaleźć coś dla siebie również właściciele mikro i małych przedsiębiorstw. Oferty dostępne są w placówkach własnej sieci Banku Pocztowego lub w placówkach Poczty Polskiej. Bank ten istnieje od 1990 roku, a jego główna siedziba znajduje się w Bydgoszczy. Tworząc ten bank chciano przede wszystkim reaktywować bankowość pocztową w Polsce. Głównym akcjonariuszem Banku Pocztowego jak łatwo można się domyśleć jest Poczta Polska. Ma ona 75% minus 10 akcji. Reszta należy do Banku PKO BP. Obecnie Bank Pocztowy może pochwalić się największą w Polsce siecią dystrybucji usług finansowych, a wszystko dzięki temu, że jego głównym akcjonariuszem jest Poczta Polska. Jeżeli chodzi o placówki banku można je znaleźć na terenie całego kraju. Jest ich około 247. Do tego trzeba jeszcze doliczyć około osiem tysięcy placówek pocztowych.

Kredyt Pocztowy dla wszystkich.

Bank Pocztowy ma dla swoich klientów dosyć ciekawą ofertę kredytu gotówkowego. Pożyczając w ramach kredytu kwotę 10 tysięcy złotych na okres kredytowania wynoszący 4 lata, Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania będzie wynosiła 13,86% w skali roku. Raty miesięczne jakie przyjdzie nam wpłacać to banku będą po 268 złotych. Kredyt będzie nas kosztował łącznie 2 890 złotych. Dla kwoty maksymalnej 100 tysięcy złotych jaką oferuje bank będzie to wyglądało nieco inaczej. Przy założeniu, ze bierzemy ten kredyt na maksymalny okres kredytowania wynoszący 120 miesięcy, RRSO będzie mieć wartość 10,73% w skali roku. Co miesiąc będziemy wpłacać do banku raty w wysokości po 1 334 złote każda. Tym samym nasze zobowiązanie będzie nas łącznie kosztowało 60 152 złote. Jest to oferta dla wszystkich klientów Banku Pocztowego. Dokumenty jakie są niezbędne do otrzymania kredytu gotówkowego to przede wszystkim dowód osobisty i zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków. We wniosku kredytowym oprócz danych podstawowych z dowodu trzeba podać jeszcze numer konta bankowego, na jaki mają być przelane pieniądze, numer telefonu do kredytobiorcy oraz adres jego poczty elektronicznej.

Jakie opłaty wiążą się z przyznaniem kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym? Co do opłat jakie pobiera Bank Pocztowy odnośnie kredytu gotówkowego nie są one bardzo duże. Za rozpatrzenie wniosku o kredyt nie nie będzie trzeba płacić. Z tego tytułu bank nie pobiera żądnych opłat. Kredyt gotówkowy ma dosyć wysokie oprocentowanie nominalne, które wynosi do 9,99% w skali roku, ale za to prowizja jeżeli mamy w banku konto jest nie duża. Maksymalnie prowizja za udzielenie kredytu wynosi do 5% kwoty tego kredytu, ale nie mniej niż 25 złotych. Kredyt w rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowym można podwyższyć. Taka operacja kosztuje do 1,5% kwoty jaką chcemy podwyższyć, ale nie mniej niż 20 złotych. Dużą zaletą oferty kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym, jest to, że można go wcześniej spłacić, bez ponoszenia z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Wniosek o kredyt można złożyć w oddziale lub przez telefon. Co do ubezpieczenia, to ubezpieczenie kredytu jest nie obowiązkowe. Decydując się na ubezpieczenie na życie to wówczas bank obniży nam oprocentowanie nominalne tego kredytu. Kredyt można wziąć samemu, z współmałżonkiem lub z każdą inną dowolną osobą. Kwota potrzebna do uruchomienia kredytu to jedyne 300 złotych.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.wybieramy-kredyt.pl/index.php?trackback/7

This post's comments feed